A radiátor nem csak a lakás belseje, hanem a fal felé is leadja a hőt, a kérdés joggal tehető fel, minek fűtsük a falat? Mivel a radiátor és a fal közötti légrés kicsi, ezért a hő nagy részét a fal veszi át, ezzel hőveszteség generálódik. Megoldás lehet a ház szigetelése, de olcsobb a radiátor mögé helyezhető hőtükör fólia. Ez egy fényes felületű, radiátor mögé helyezhető, általában méretre vágható anyag, ami több rétegből áll, hőszigetel és visszaveri a hőt a szobába, ami amúgy a falat érné. Anyaga általában polietilén hablemez hővisszaverő fóliával.
Sokfélét lehet kapni olyat, ami ragasztható, csavarozható, mágnessel rögzíthető, különböző anyagokból készülteket.
Utána olvasgattam, és azt vontam le következtetésképp, hogy ha nincsen szigetelve a fal, akkor tapasztalható változás, viszont egy jól hőszigetelt falnál szerintem felesleges, de egy jó tanács „Mivel az ilyen hőtükröknek a költsége elenyésző, ezért érdemes kipróbálni. Mivel a fal és radiátor között van légrés (az infravörös sugárzás számára átjárható közeg), emiatt mindenképpen érdemes a hőtükör használata.” Kruchina Sándor
Használat:
1. A radiátor leszerelése. A radiátornál 1 cm-rel kisebb téglalap kivágása. A falon jelöljük be a felerősítés helyeit.
2. A fal és a hőtükör hab oldalának megkenése ragasztóval. A felragasztásig várjunk pár percet.
3. A hőtükröt a teljes felületének illesztésével és végigsímításával ragasszuk fel.
4. A radiátor konzolhelyeinek bejelölése után éles késsel vágjuk ki ezt a részt a hőtükörből. A radiátor felszerelhető.
Hova ne?
Fontos tudni, hogy egyes termékek csak radiátorokhoz alkalmasak, mert ott nem éri olyan nagy hő, hogy esetleg megolvadjon, de például kályha mögött lehetséges, ha nem megfelelő anyagút választunk. Mielőtt vásárolunk, fontos utána nézni, hogy hova alkalmazhatjuk a terméket!
Költség: kb. 3.000 - 4.000 Ft/10m
Nehézség: közepes (radiátor leszerelése)
Ráfordított idő: 40-60 perc/radiátor
Egy kis segítség a felszereléshez:
Utolsó kommentek